Allık Çeşitleri Ve Allık seçimi !

Ağustos 14, 2010

ALLIK ÇEŞİTLERİ:

•Toz Allık: – Toz allıklar her cilt tipi için uygun allıklardır ama en çok yağlı cilt tipleri için ve yanaklarında uzun süre kalıcı renk isteyenler için idealdir.

•Krem Allıklar-Bu tarz allıkların en ideal uygulanış şekli parmaklarladır.Nemlendirici içerikleri sayesinde en çok kuru cilt tipinie sahip olanlar için uygundur.

•Jel Allıklar – Jel allıklar yanaklarda parlaklık sağlarlar.En çok yağlı ve normal ciltler için uygundur,kuru ciltler için tavsiye edilmez çünkü çabuk kuruyan bir allık türüdür.

•Renk Veren Allıklar- Tint blush adı altında satılan bu tür allıklar tıpkı jel allıklar gibi çabuk kuruyan ve fondöten üzerine uygulanan allıklardır.Eğer bu tarz bir allık kullanacaksanız elinizi çabuk tutun ve çok iyi karıştırın,yüzünüzü yıkayana kadar çıkmayacağı ise garanti!

•Pırıltılı Allıklar - Shimmers Blush adı altında satılırlar, elmacık kemiklerine hafif renk vermek ve gece gezmeleri için idealdir.Gözün iç köşelerine de kullanabileceğiniz bu allıkları kırışıklıklarınızın yoğun olduğu bölümlere uygulamayın,kırışıklıklara birikmekte üstlerine yoktur..

Doğal Allık Renginizi Nasıl Bulursunuz?

1.Aşağı eğilerek ayak parmak uçlarınıza dokunun ve 1-2 dakika böyle kalın,başınızı kaldırdığınızda yüzünüzde oluşan renk doğal allık renginizdir.Başıma kan gitmesin diyorsanız,yüksek merdivenler çıktıktan sonra yüzünüzdeki rengi kontrol edin aynı işe yarar..

2.Soğuk havaya çıktığınızda ya da spor yaptıktan sonra aynaya baktığınızda gördüğünüz renk doğal allık renginiz.

3.Doğal allık renginizi bulmanın en kolay yollarından biri de yanaklarınızı birkaç defa güzelce mıncıklamaktır,aldığı pembemsi ya da kırmızımsı renk doğal renginiz.

4.Bir başka faydalı yol ise dudaklarınızın rengine bakmaktır,dudaklarınızın rengi doğal allık tonunuzu size fısıldar.Eğer dudaklarınız pembeyse allığınızı da pembe kullanabilirsiniz.

ALLIK İLE MAKYAJIN UYUMU:

Eğer şu moda renkler içinde kendinizi iyi hissediyorsanız: turuncu,pembe,şeftali,kırmızı,zeytin yeşili,ve diğer sıcak tonlar,allık renginizi yine sıcak renklerden seçmelisiniz,mercan rengi,bronz,kahverengi,sıcak kırmızı ve sıcak pembe doğru renkler..

Eğer şu moda renkler içinde kendinizi iyi hissediyorsanız:Yeşil,mavi,turkuaz,erik,lavanta gibi soğuk renkler,o halde allığınızı da yine pastel pembe,erik,kızıl,şeftali,mavi kırmızı ve şarap renginin soğuk tonlarından seçmelisiniz.Yahut terracota allık kullanabilirsiniz.

Eğer açık renk tenliyseniz:Açık ve orta koyulukta
buğday tenliyseniz:Orta koyulukta
Koyu tenliyseniz:orta ve koyu tonlarda allık kullanın aksi halde allığınız ya olması gerektiğinden az ya da olması gerektiğinden fazla görünür.

Tüm makyajlı kızları pembiş yanaklarından öpüyorum ;)