Burnu Küçük Gösteren Saç Modelleri,Kesimleri

Haziran 12, 2011

Burnunuz uzun ya da büyükse,tıpkı makyajla onu daha küçük gösterebileceğiniz gibi saç kesiminizle de dengeleyebilirsiniz.İşte sizlere bu konuda yol gösterecek bir kaç ipucu.

1-KISA SAÇ KESİMLERİNDEN KAÇININ:

Kısa saç modellerinin sizi modern ya da sevimli gösterdiğini düşünüyorsanız,burnunuzu da gün gibi ortaya çıkaracağını hatırlamalısınız.

2- KAHKÜL KESTİRİN:

Saç önüne kahkül kesimi sadece uzun yüzleri daha kısa göstermekle kalmaz aynı zamanda yüzü geniş de gösterir bu da burnunuzun daha küçük ve ve olduğundan daha orantılı görünmesini sağlar.

3-KESKİN HATLI SAÇ MODELLERİNDEN UZAK DURUN:

Keskin hatlı,net kesimlerden uzak durun,kullanacağınız saç daha karışık ve dalgalı olsun bu da burnun görünümünü dengeleyen unsurlardandır.

4-Düz Saçtan Uzak Durun:

Uzun burunların görünümünü pekiştiren yegane saç stili düz olanlardır,her ne kadar moda olsa da fön çektirmekten,saçınızı düz olarak kullanmaktan  kaçının,bunun yerine saç maşanızla saçlarınıza hareket katmayı tercih edebilirsiniz.

5-Makyaj Hileleri Uygulayın:
buraya tıklayarak burnunuzu daha küçük gösterecek gölgeleme ve göz makyajı tekniklerini izleyebilirsiniz.

6-SAÇLARINIZI KATLI KESTİRİN:

Katlı kesimler ilgiyi dağıtarak,uzun ve büyük burunların, odak noktası olmasını engeller.Saçınıza dilediğiniz şekilde kat verdirin.

7-SAÇLARINIZI NADİR BİR RENGE BOYAYIN:

Saçlarınızı sıradan olmayan canlı bir renge boyatın,bu işlem de ilgiyi burnunuzdan uzaklaştıracaktır.

8-SAÇ BOYUNUZU UZUN TUTUN:

Saçlarınızın boyunu orta ya da uzun tutun.Böylelikle saçlarınıza hareket katmanız da kolay olur,uzun saçlar daha kolay maşalanır.Aynı zamanda uzun saç modelleri burnun büyüklüğünü de dengeler.