Çabuk Hazırlanan Pratik Yemek Tarifleri – Sosisli Makarna Şiş

Mayıs 23, 2012

Hazır yaz yaklaşırken yemek yapmak da yemek de külfet haline geliyor.Bizler de yapması zaman almayan kolay ve pratik tariflere yöneliyoruz.Görünümü şık,enteresan,lezzetli ve bir o kadar basit bir yemek olan sosisli makarna şişi sizlerle paylaşmak istiyorum ;)

İşlem çok kolay 3-5 sosis,1 paket ya da kişi sayısına göre daha az spagetti makarna ve birazcık yağ ile bir tutam tuz yemeği yapmak için yeterli malzemeler..Alacağı zaman ise 15-20 dak.

Önce sosislerimizi fotoğraflardaki gibi eşit parçalara ayırıyoruz…

Dilimlediğimiz parçaları tıpkı şişe takar gibi makarnalara çiğ olarak takıyoruz.

Tüm makarnalara sosis takmak ömrünüzü alabilir o nedenle bir kısmını takıp bir kısmını sade olarak kaynayan suya atıyoruz.Suya da bir tutam tuz ilave ediyoruz..

10 dakika içinde makarnalar da sosisler de pişmiş oluyor.Süzgeçten geçiriyoruz,isteğe göre birazcık margarin ya da tereyağı atıp makarnanın içinde kendi ısısıyla erimesini sağlayabilirsiniz.

Sonuç olarak bir tabak doyurucu ve görsel açıdan ilginç,yapması kolay ve zevkli bir tarif bilhassa öğlen öğünlerini şipşak geçirmenizi sağlayacaktır isteğe göre ketçap mayonez ekleyebilirsiniz.Yalnız gurme sosis kullanmayın oldukça sert bir sosis olduğundan pişmiyor klasik normal sosislerle yapmanızı öneririm..Afiyet olsun ;)