Fondöten Seçimi Nasıl Yapılır/Cilt tipine göre fondöten çeşitleri?

Haziran 29, 2010

Fondöten Seçimi-Doğru Fondöten Nasıl Seçilir?

Fondötenler bir çok kadının seçerken zorlandığı olmazsa olmaz makyaj ürünlerinden biri ve her geçen gün yepyeni çeşitleriyle çoğalıp türüyorlar.Yüzünüzün rengine ve cildinizin tipine göre doğru fondöten seçerseniz muhteşem pürüzsüz bir görüntü alırsınız aksi halde fondöten yüzünüzde maske gibi durur bu da bir kadını rüküş gösteren başlıca durumdur!

Likit,krem,comuflaj,stick,hd,pudralı,sıkıştırılmış,hypoallerjenik,non-comedojenik vb. birçok çeşiti var şimdi fondöten çeşitlerini yakından tanıyalım ve bir dahaki fondöten seçiminde daha doğru bir karar alalım;

LİKİT FONDÖTENLER:

Likit fondötenler hafif kapatıcılık sağlayan ve doğal görünüm veren fondötenlerdir.Bir çok kadın 2.bir deri gibi cildi saran ve uygulaması çok kolay olan bu tip fondötenleri tercih eder.Yağ bazlı ve su bazlı olmak üzere 2 çeşitlidir.

KREM FONDÖTENLER:

Krem fondötenler makyaj artistlerinin bir numaralı seçimidir.

Kompakt ya da stick halde satılırlar ve çok iyi kapatıcılık sağlarlar.Uygulaması kolay kremsi ve pürüzsüz bir bitiriş sağlayan daha konsantre ürünlerdir.Krem fondötenler cilt rengiyle mükemmel şekilde örtüşür ve doğal bir görünüm verir.normal,karma ve kuru ciltler için ideal ürünlerdir.

DUAL ACTİVE FONDÖTENLER:

 Dual active fondötenler çok yönlü ürünler olup modern çağın koşuşturmalı hayatında,zamanla yarışan hanımlar için oldukça kalıcı bir seçenek.Bu fondötenler likit olup sürüldüğünde pudralanmışsınız gibi bir doğal görüntü verirler bu tip fondötenler normal ve yağlı ciltler için idealdir.

 ************************************************************************************************************* 

Cilt tipinize göre çeşidinizi belirledikten sonra doğru renk tonunuzu seçin mutlaka yüzünüzde deneyerek doğru tonu bulduğunuza emin olun zaten bir süre sonra gözünüzle seçebilecek kıvama geliyorsunuz…fondöten kullanırken çok az alıp dağıtmaya bakın çünkü konsantre ürünlerdir siz dağıttıkça doğallaşır ve cildinizle örtüşürler.

Fondöten uygulaması için sünger yahut fondöten fırçalarını kullanabilirsiniz ben en çok parmaklarımda ısıtıp yüzüme yedirerek ardından süngerle düzleştirerek kullanıyorum,seçim sizin,stil sizin.Fondöten nasıl uygulanır konusuna daha önce değinmiştim,buradan bakabilirsiniz bir de uygulamaya ait video bulunmakta  http://www.makyajlikiz.com/fondoten-nasil-surulur/